Allereerst het schema voor komend Formule 1 weekend op Silverstone:
Vrijdag 16 juli:
15:30 - 16:30 Eerste vrije training
19:00 - 20:00 Kwalificatie voor sprintrace Zaterdag 17 juli:
13:00 - 14:00 Tweede vrije training
17:30 - Sprintrace Zondag 18 juli:
16:00 - Race
Veel teams zijn niet zo blij, dat de uitslag van de sprintrace de grid voor de race van zondag bepaald. Als je door een fout van een ander van de baan gereden wordt, sta je bij de start van de zondagrace dus achteraan, en zul je alles nodig hebben om punten te scoren.
Wat kun je verwachten voor de vrijdag?
Allereerst hebben we voor het eerst de Pirelliband met versterkte wang, waardoor de auto's minder op de band zullen veren. Dat betekent dat de auto's dus ook anders reageren op de kerbstones, en dat de auto's onder grote downforce verder van de grond blijven, dus minder ground effect van de bodem. Dat betekent voor alle teams flink wat uitzoekwerk, hoewel ze de vorige race in de vrije trainingen al met de nieuwe band hebben mogen rijden (dus er is al data beschikbaar).
Mercedes heeft grote updates aangekondigd, dus zij zullen waarschijnlijk ook veel rijden in de vrije training om zaken uit te proberen en af te stellen. Voor Red Bull worden wat kleine updates verwacht, en voor meer teams geldt dat. Ik verwacht dat teams in de vrije training erg actief zijn, om zoveel mogelijk zaken uit te zoeken, zowel de invloed van de vernieuwde Pirelli banden, maar ook om te bekijken hoe ze de auto neer moeten zetten (afstellen) voor de sprint race. Zo'n sprint race is in de F1 echt nieuw, dat is 1/3 van een normale race, dus veel korter dan een gewone race, met veel minder brandstof dus, maar ook zonder verplichte bandenwissel. Mijn verwachting is dat teams morgen de vrije training gaan gebruiken zowel voor de afstelling voor de kwalificatie morgen, maar ook voor de sprintrace. De simulaties voor de zondagrace zullen dan op zaterdag in de vrije training gebeuren.
Lando Norris, heeft zelf al aangegeven niet in optimale conditie te zijn, na zijn beroving bij de voetbalfinale op Wembley, dus benieuwd hoe hij dit weekend presteert.
Gaan we zo'n sprintrace vaker zien?
Voor dit seizoen zijn 3 sprintraces voorzien, zaterdag op Silverstone en later in het seizoen op Monza (Italie) en Interlagos (Brazilie). De te verdienen punten bij de sprintrace zijn 1, 2 en 3 punten voor respectievelijk de 3e, 2e en 1e plek.
We zullen zien wat er morgen echt gaat gebeuren, maar je mag er vanuit gaan dat er dit weekend verrassingen komen, omdat teams zaken bedacht hebben die niet voorzien zijn, of dat teams een fout gemaakt hebben met het bedenken van de juiste strategie voor een weekend met sprintrace.