Ga naar inhoud

Er waren de afgelopen periode wat problemen met het posten van nieuwe berichten en het registreren van nieuwe accounts. Deze problemen zijn inmiddels verholpen! Excuus voor het ongemak.

Erelijst

Populaire inhoud

Toont inhoud met de hoogste reputatie op 11/06/17 in alle zones

  1. jaja je hebt een probleem busje. Maar je kunt proberen om met een punttang in de holle delen van de tap de punttang te zetten en dan los te draaien. Boren in tap kun je vergeten en gaat niet lukken. Als er nog een stukje tap uitsteekt dan kun je ook met priem of oude schroevendraaier hem voorzichtig met kleine hamer terug te draaien tot je meer vlees hebt en dan met combinatietang het verder eruit te draaien. Het zal zeker een geklooi en gepriegel worden kan ik je vertellen. En dan wat je van plan was om gat te boren en dan te tappen, dit gaat nooit goed want je kunt nooit 100% in het hart van de afgebroken gat boren en dus na het boren uit hart en dan tappen zal altijd een ovaal gat veroorzaken. Als je tap eruit krijgt dan moet je een linkse tap nemen en die erin draaien, die draai je eigenlijk al zo het geboorde gat in dat je de bout losdraait. Maar doordat het ijzer in aluminium is zit dit flink op elkaar ingerot. Beste is om te beginnen met veel wd 40 te spuiten en als je dan met linkse tap het idee hebt van hij komt nog niet los dan de boel heet stoken met een verfbrandertje. Dan neem ik vaak nog een brede centerpunt die ik in geboorde gat zet en dan een een klap met hamer geef ( alles met beleid ) om de boel te laten schrikken , en dan nogmaals ff heet stoken en dan de linkse tap er weer in draaien en hopen dat je dan het restant van de bout eruit draait. Je kunt je betere klusjes wensen maar blijf rustig en heb veel geduld !! Maar zorg dat je afgebroken deel er weer uit krijgt en dit gat gewoon weer kunt gebruiken anders zit je weer met volgende probleem dat nieuwe gat niet overeen komt met het te monteren deel..
    2 punten
×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.

Disclaimer: Skoda Forum Europe is not an official SKODA site and is not affiliated to SKODA in any way. Visit the Official SKODA Website. Skoda Forum Europe are not directly responsible for information which maybe posted in this forum. All content is viewed and used at your own risk. We do not warrant the accuracy or reliability of any of the information. The views expressed herein are those of the individual contributors and not necessarily those of Skoda Forum Europe or SKODA. All trademarks and copyrights remain property of their respective owners. © Skoda Forum Europe