Jump to content

Wat zijn de ‘luchtgordijnen’ van Škoda en wat heb ik eraan?


Recommended Posts

rssImage-bbe814d2414c5304d4610f2163845085.jpeg

De ontwerpers van Škoda bedenken de mooiste designs. Maar soms lijkt het alsof ze in geheimtaal spreken. Wat bedoelen ze met ‘luchtgordijnen’ en een ‘kristallen gezicht’? 

‘Luchtgordijnen’ heten in het Engels ‘Air Curtains’. Ze vallen niet echt op, maar zijn nuttiger dan je denkt. Je vindt ze bijvoorbeeld op de pas vernieuwde Škoda Octavia. Ze zorgen ervoor dat de rijwind zo optimaal mogelijk langs de voorbumper en de wielkasten glijdt. Dit vermindert de luchtweerstand en dat zie je terug in een lager verbruik. Daarbij geven ze het design een subtiel, maar fraai accent.  

Crystal Face 

Het ‘kristallen gezicht’ ben je vast weleens tegengekomen op de weg. Je vindt de ‘Crystal Face’ op de eerste generatie Enyaq en Enyaq Coupé. Tenminste, als de koper het op de optielijst had aangevinkt. De door 131 leds verlichte grille wordt door een eveneens verlichte horizontale lijn als het ware in tweeën gedeeld en is een echte eyecatcher. Als de eigenaar op de auto afloopt, licht de grille als een welkomstboodschap op.  

Tech-Deck Face in plaats van grille  

Bij de nieuwe Škoda Enyaq heeft de verlichte grille plaatsgemaakt voor de Tech-Deck Face. Die naam ken je van de Škoda Elroq, de nieuwe compacte elektrische SUV van Škoda. De Tech-Deck Face heeft de traditionele grille vervangen en ziet er strak uit. 

Aankooptip Škoda Enyaq occasion 

De ‘Crystal Face’ maakt indruk en is een aankooptip voor wie een gebruikte Škoda Enyaq zoekt. Niet elke Škoda Enyaq occasion is ermee uitgerust, dus let hier goed op. Het geeft het design van de elektrische SUV onmiskenbaar een exclusief tintje. En in het geval van een gebruikte Enyaq betaal je er geen cent extra voor.  

Lees ook: Cw-waarde, wat is het en hoe wordt deze berekend?

De informatie in dit nieuwsbericht was actueel op de datum van publicatie. Wijzigingen in modellen, uitvoeringen, prijzen, technische specificaties, afbeeldingen, of andere informatie zijn te allen tijde voorbehouden. Eventueel genoemde prijzen betreffen consumentenadviesprijzen. Het staat dealers en servicepartners vrij eigen verkoopprijzen en kortingen te hanteren. Aan de inhoud van dit nieuwsbericht kunnen geen rechten worden ontleend.

Lees hier het volledige artikel

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

Disclaimer: Skoda Forum Europe is not an official SKODA site and is not affiliated to SKODA in any way. Visit the Official SKODA Website. Skoda Forum Europe are not directly responsible for information which maybe posted in this forum. All content is viewed and used at your own risk. We do not warrant the accuracy or reliability of any of the information. The views expressed herein are those of the individual contributors and not necessarily those of Skoda Forum Europe or SKODA. All trademarks and copyrights remain property of their respective owners. © Skoda Forum Europe